Godz.15.00 błagaj o miłosierdzie


 

          

        you tube  Pismo z Watykanu, z Sekretariatu Stanu skierowany do uczestników Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata! - kliknij

Z inicjatywy grupy modlitewnej "Iskra Bożego Miłosierdzia" działającej przy kościele Ojców Jezuitów w Łodzi, pod patronatem abp Marka Jędraszewskiego, od 2008-go roku organizowana jest wspólna modlitwa, "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata". Dniem wspólnej modlitwy dla całego świata jest 28 wrzesień, rocznica beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki - spowiednika św. Siostry Faustyny.
 
W dniu tym już od ośmiu lat w wybranych przez siebie miejscach miasta lub miejscowości o godz. 15.00 odmawiane są Koronki do Bożego Miłosierdzia. W zeszłym roku w Polsce wierni stanęli na ulicach 254 miast i w 15-tu krajach Europy i świata aby Boga prosić o miłosierdzie.
Ponieważ w tym roku 28 września przypada w poniedziałek, otrzymaliśmy od organizatorów tej inicjatywy pozwolenie na odprawienie tej modlitwy w niedzielę. Zapraszamy abyś dołączył do naszej grupy modlitewnej która modlić się będzie 27 września o godz. 15.00 przed figurą Jezusa Miłosiernego przy naszym Sanktuarium.
 
Krótka kilkunasto-minutowa modlitwa koronką może odmienić serca, rodziny, miasto, kraj a nawet cały świat. My, jako mieszkańcy Melbourne już poraz trzeci włączymy się w tą modlitwę. Przyjdź i pomódl się razem z nami tą prostą a jakże bardzo skuteczną modlitwą. Jeśli nie możesz dołączyć do nas to stań wtedy przy najbliższym skrzyżowaniu ulic, na chodniku przed swoim domem lub tam gdzie jesteś, samotnie, w parze lub w małej grupie, odmawiając Koronkę, duchowo włącz się w modlitewną akcję.
 
Inicjatywa ta jest przejawem nowej ewangelizacji w którą wpisuje się wezwanie Ojca św. Franciszka, aby katolicy głosząc ewangelie wychodzili na ulice. Godz. trzecia po południu to moment konania Jezusa na krzyżu - Godzina Miłosierdzia, czas wielkich łask dla tych którzy dla zasług Jego bolesnej męki z ufnością błagają o miłosierdzie dla siebie, bliźnich i całego świata, który w dzisiejszych czasach, jak wołał św. Jan Paweł II tak bardzo potrzebuje Miłosierdzia Bożego.
 
Każdy z nas jest zaproszony do małej rzeczy, która może uczynić tak wiele. Jeśli gdziekolwiek mieszkasz w Australii i chciałbyś włączyć siebie, swoich przyjaciół czy znajomych do wspólnej modlitwy wejdź na stronę Iskra Bożego Miłosierdzia, znajdziesz tam informację gdzie i jak zorganizować u siebie taką akcję.
 

                              Kliknij -  Iskra Bożego Miłosierdzia

"Przez odmawianie tej Koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą" (Dz 1541)

                                Jezu Ufam Tobie

                    Ryszard Hodowany - organizator Ogniwa Miłosierdzia
2013-2020 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 01:14
Projekt i wykonanie: Bednarek Media