Drodzy Rodacy!                       Poznań, Styczeń 2014 r.

Po powrocie do Poznania moje serce pragnie wyrazić serdeczną wdzięczność za wspólny czas modlitwy Adwentowej i radosne przeżywnie Bożego Narodzenia.

Cieszę się z doświadczenia życzliwości, gościnności oraz tego, że mogłem zobaczyć zaangażowanie wielu osób w przekaz wiary, która rozświetla nasze życie.

Dziękuje Waszemu Duszpasyerzowi, Radzie Parafialnej, Służbie ołtarza i wszystkim modlącym się w języku ojczystym w Waszej świątyni, która jest Domem radości.

Zapraszam na stronę internetową Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego - www.chrystusowcy.pl i życzę mocy wiary na każdy dzień 2014 Roku

Ks. Wiesłąw Wójcik - Dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego

Strona internetowa: Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego


Przeżywamy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.

W duchowym przygotowaniu i w oczekiwaniu na przeżywanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego, 12 grudnia w dzień wspomnienia Matki Bożej z Guadalupe rozpoczęlismy rekolekcje adwentowe.

W tym roku rekolekcje głosi nam ks. Wiesław Wójcik - chrystusowiec, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego w Poznaniu, który w swoich licznych podróżach po świecie odwiedził wiele miejsc, między innymi Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku, która jest obecna pośród nas w Kopii Cudownego Obrazu.

Matka Najświętrza, przynosząca nam w swoim łonie Zbawiciela, wybrała Sobie i nam dobrego kaznodzieję do tych rekolekcji.

 Niżej można posłuchać chociaż jednej możliwie dobrze nagranej nauki rekolekcyjnej.  Zachęcamy do ponownego rozważenia tych słów.

 

Nauka  rekolekcyjna   Hetmanka   Wśród tylu dróg
       

Podziękowanie dla ks. Wiesaława Wójcika

Drogi Księże rekolekcjonisto.

Zostałąm wyróżniona, mam zaszczyt w imieniu naszych parafian i uczestników rekolekcji skierować podziękowanie na Twoje ręce. Dziękujemy za Słowo Boże wygłoszone w tak ważnym okresie Adwentu, okresie oczekiwania. Najlepszym podziękowaniem będzie zrealizowanie Twoich przesłanek i złotych myśli w naszym życiu.

Pokazałeś nam Matkę Bożą pełną matczynej miłosci.

Pokazałeś jak ważne są drzwi do Domu Boga i sam Dom Boży.

Nauczyłeś nas modlitwy jednej ręki:

- Kciuk - modlitwa za najbliższych

- Palec wskazujący - modlitwa za wychowawców i lekarzy

- Palec środkowy - modlitwa za przywódców i liderów księży

-Palec serdeczny - modlitwa za słabych, chorych i ludzi w potrzebie

-Palec mały - modlitwa za siebie

Uświadomiłeś nam, że wyszliśmy od światła i zdążamy do światła.

Przypomniałeś, że Jan Chrzciciel zapowiedział przyjście Jezusa Chrystusa, który jest światłością i oknem: Oknem przez które widzimy Boski Świat.

Obiecujemy Ci, zgodnie z Twoim życzeniem, zaprosić Jezusa do naszego życia na następny rok 2014.

Dziękujemy - Małgorzata Moszczyński

PORAZ  KOLEJNY  DO  MATKI  BOŻEJ  W  GUADALUPE  UDAŁA  SIĘ  POLONIJNA  PIELGRZYMKA  Z  MELBOURNE

Jezus Chrystus, Pan historii, trzyma przyszłość otwartą, dla szlachetnych i wolnych decyzji tych wszystkich, którzy przyjmując łaskę dobrego natchnienia zaangażują się w stanowcze działania na rzecz sprawiedliwości, miłości odznakiem pełnego szacunku dla prawdy i dla wolności.

Jan Paweł II  - Akt europejski

2013-2018 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 13:39
Projekt i wykonanie: Bednarek Media