Linki: katolickie portale, media, prasa i fundacja

Miłujcie się

Adonai - Portal Katolicki

Katolik - Serwis Internetowy

Oaza - Ruch Światło - Życie

Mateusz - Serwis Chrześcijański

Opoka - Laboratorium Wiary i Kultury

Wiara - Dla wierzących, poszukujących i niewierzących

Nasza Arka - Miesięcznk Rodzin Katolickich

Z różańcem przez życie na dobre i na złe

Posłaniec Serca Jezusowego

Przyjaciele Miłości Miłosiernej

Wspólnota Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia

 

Divine Mercy Publications - Melbourne

 

TV Trwam

Radio Maryja

 

Niedziela

Gość Niedzielny

Nasz Dziennik

 

Chleb Życia - Fundacja wielkich czynów miłosierdzia wobec ludzi najbardziej biednych,założoną przez siostrę Małgorzatę Chmielewską- polską "Matkę Teresę"

 

 Siostra Małgorzata Chmielewska - polska "Matka Teresa"

 

 

Potęga słów

 

Po śniadaniu, zwiedzanie historycznego centrum Mexico City rozpoczęliśmy Mszą św. w fascynującej Katedrze Metropolitarnej którą prowadził nasz opiekun duchowny ks. Tadeusz Rostworowski. Podziwialiśmy przepiękną architekture z pięknym ołtarzem Przebaczenia i kaplicą Miłosierdzia Bożego. Na zewnątrz Katedry zobaczyliśmy pomnik św. Jana Pawłą II ubranego w piękny strój zrobiony z kluczyków. Następnie zwiedziliśmy Pałac Prezydencki z słynnymi obrazami Diego Riviery. Z balkonu którego każdego 16 września w Święto Niepodległości Prezydent zwraca się do ludu słowami "Niech żyje Meksyk", "Niech żyje Matka Boża z Guadalupe" Następnie udalśmy się do "azteckiego miasta bogów" Teotihuanan gdzie podziwialiśmy znajdujące się tam największe piramidy Ameryki, a wśród nich trzecia co do wielkości w świecie piramida Słońca, na którą niektórzy z wysiłkiem wdrapali się. Następnie zobaczyliśmy jakie piękne rzeczy aztekowie wykonywali z opsydianu i agawy agawy oraz skorzystaliśmy z degustacji tequili i pulque. Na zakończenie zjedliśmy smaczny , obfity obiad i podziwialiśmy występy głośnuch i kolorowych azteckich tancerzy. Po tych wspaniałych wrażeniach powróciliśmy do Hotelu na nocleg.

PORAZ  KOLEJNY  DO  MATKI  BOŻEJ  W  GUADALUPE  UDAŁA  SIĘ  POLONIJNA  PIELGRZYMKA  Z  MELBOURNE

Jezus Chrystus, Pan historii, trzyma przyszłość otwartą, dla szlachetnych i wolnych decyzji tych wszystkich, którzy przyjmując łaskę dobrego natchnienia zaangażują się w stanowcze działania na rzecz sprawiedliwości, miłości odznakiem pełnego szacunku dla prawdy i dla wolności.

Jan Paweł II  - Akt europejski

2013-2018 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 13:29
Projekt i wykonanie: Bednarek Media