Polacy na misjach. Niezwykłe historie zwykłych ludzi.

 

„Szaleńcy Pana Boga" autor  ks. Kazimierza Sowa - Książka  audio w 14 odcinkach.

Bohaterami są misjonarze, siostry zakonne, duchowni i świeccy rozsiani po całym świecie, którzy sami borykając się z zdobyciem dla siebie pożywienia i wody w trudnych warunkach głoszą ewangelie, mozolnie zabiegają o pozyskiwanie funduszy na codzienną pomoc, edukację, higienę i szerzenie tradycji oraz kultury swoich podopiecznych. Nieraz z narażeniem życia pełniąc jednocześnie rolę nauczyciela, lekarza, obrońcy pomagają lokalnym społecznościom. Oto historia życia misjonarzy jakby gotowy scenariusz filmu sensacyjnego w rodzaju katolickiego „Indiany Jonesa", lub historia jak najlepszego dokumentu z kanału Discovery.

Czyta Pan Maciej Rayzacher, któremu bardzo dziękujemy za pozwolenie i zgodę na publikację tego nagrania na naszej stronie internetowej.

odc 1; odc 2; odc 3; odc 4; odc 5; odc 6; odc 7;

odc 8; odc 9; odc 10; odc 11; odc 12; odc 13; odc 14


 

Polskie siostry dominikanki misjonarki Jezusa i Maryi które od kilku lat pracują w Boliwii, bardzo proszą o pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci w Oruro.

 

Drodzy Przyjaciele Misji

Jesteśmy Zgromadzeniem Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi. Od 9 lat pracujemy na misjach w Boliwii, w diecezji Oruro, która cała położona jest bardzo wysoko w górach na ok. 4000 m.np.m. Klimat surowy, zimny, wysokogórski. Pracujemy w najbiedniejszej części miasta. Ludzie pogodni, choć zamknięci. Rodziny wielodzietne (10-12 dzieci). Od samego początku pracujemy z dziećmi, które w większości nie mają jeszcze sakramentu chrztu i I Komunii św. Warunki w ich domach są bardzo trudne, małe ciemne pomieszczenia, brak racjonalnego odżywiania i odzieży.

Każdego roku przygotowujemy dzieci i młodzież do sakramentów. Im też przygotowujemy skromny posiłek, a teraz jeszcze chcemy dać „kromke chleba”, bo one prawie 5 godz. spędzają w naszym domu. Od kilka lat prowadzimy też Centrum dla dzieci, gdzie mogą one przyjść każdego popołudnia odrobić lekcje, pobawić się, zjeść posiłek i mieć katecheze. Odwiedzamy też ich rodziny i widzimy, że często też potrzeba im kupić ciepłe ubrania (prawie cały rok tutaj jest bardzo zimno). Od dłuższego czasu do naszej furtki pukają ludzie prosząc o pomoc materialną (cukier, mąka, ryż, makaron, olej), są to rodziny bardzo biedne, a szczegolnie matki same wychowujące dzieci, ktorych tutaj w Oruro jest bardzo dużo.

Od dwóch lat ceny produktów spożywczych bardzo poszły w górę, ludzie nie maja pensji, żyja bardzo biednie. Staramy się im pomóc jak możemy, ale nasze możliwości i wsparcie Zgromadzenia się konczy. Za naszą pracę apstolską nie otrzymujemy żadnego wynagodzenia, a często jeszcze musimy dołożyć pieniądze na różne remonty czy naprawy. Dlatego bardzo serdecznie proszę Was Drodzy Przyjaciele Misji o pomoc.

Często jesteśmy bezradne, ufamy Bożej Opatrzności. Pracujemy przy kościele Miłosierdzia Bożego i nie tracimy nadziei. Bez waszej pomocy będzie nam trudno dalej prowadzić to Centrum i pomagać rodzinom. Liczymy na Waszą pomoc i wsparcie.

Niech Jezus Miłosierny Wam stokrotnie wynagradza, polecamy Was i wszystkich dobroczynców opiece Matki Najświetszej.

Z wdzięcznością i modlitwą s. Jadwiga (Joanna) Lendzion przełożona wspólnoty Oruro, 7 grudnia 2015

Dodatkowe informacje o działalności Sióstr dominikanek  w Boliwii

Osoby które chciały by za naszym pośrednictwem wesprzeć siostry dominikanki w Oruro prosimy o skontaktowanie się z nami poprzez formularz

Napisz do nas - kliknij,  lub wysyłając SMS na +61 403 683 360.

Wpłaty można będzie dokonywać na podane przez nas konto bankowe z zaznaczeniem na "Misje w Boliwii". Wszelkie wpłaty zostaną potwierdzone i pokwitowania zostaną wysłane do darczyńcy i sióstr misjonarek w Oruro.

Organizator Ogniwa Miłosierdzia - Ryszard Hodowany

 

2013-2020 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 00:53
Projekt i wykonanie: Bednarek Media