WIZYTA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY W AUSTRALII I NOWEJ ZELANDII.

                      DROGA KRZYŻOWA

                 NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA

Jedną z form pobożności chrześcijańskiej jest nabożeństwo drogi krzyżowej. Należy ono do najbardziej rozpowszechnionych w Kościele nabożeństw pasyjnych, ale także chętnie odprawiane jest przez wiernych w ciągu całego roku liturgicznego.

 

                                                                                

 

Istotą odprawiania nabożeństwa drogi krzyżowej jest upamiętnienie przejścia Jezusa ulicami Jerozolimy z pretorium Piłata, gdzie wydano wyrok, na Golgotę, gdzie Go ukrzyżowano. Polega ono na rozważaniu Jego męki w połączeniu z pokonywaniem symbolicznej trasy wyznaczonej przez stacje.

 

       

Droga Krzyżowa

  Wisi na Krzyżu   O Krwi Najdroższa

 

Odprawianie drogi krzyżowej ma wielkie znaczenie dla życia duchowego chrześcijanina, bowiem wartość tego nabożeństwa płynie z faktu, że jest ono rozważaniem kulminacyjnego etapu życia Chrystusa. Pozwala ono zagłębić się w sens i bogactwo Jezusowej ofiary miłości, pomaga uświadomić nam miłość i dobroć Boga. Jest także okazją do szczerego żalu za popełnione przez nas grzechy, za które Chrystus zapłacił najwyższą cenę - własne życie.

Droga krzyżowa jest dla chrześcijanina prostą i pewną drogą prowadzącą do Boga. Domaga się od człowieka podjęcia decyzji niesienia (każdego dnia), na wzór Chrystusa, krzyża codziennych zadań i obowiązków. „Jeśli, kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje” (Mk. 8,34). Pamiętajmy, że nie jesteśmy na tej drodze sami. Nieustannie jest z nami Chrystus. Z Jego drogi krzyżowej mamy czerpać siły na każdy dzień naszego dążenia do celu, jakim jest zbawienie - szczęście wieczne.

                                                                                

         W dniach od 24 - 26 sierpnia 2018 w naszym Sanktuarium odbędzie się 4-ta Apostolska Konferencja Miłosierdzia dla mieszkańców Australii i Oceanii -  kliknij

PLANOWANE WYCIECZKI I PIELGRZYMKI 2018, 2019

Wycieczki do Nowej Zelandii

Polskie Biuro" GreenLite Travel" w Auckland, organizuje dla Seniorów w Melbourne, wycieczki do Nowej Zelandii

Termin pierwszej wycieczkikliknij

Termin drugiej wycieczki - kliknij

 

Pielgrzymki do Meksyku

Polskie Biuro "Destino Mexico" w Meksyku dla Polonii w Australii organizuje pielgrzymki do Matki Bożej z Guadalupe

Pielgrzymka ang. języczna  - wrzesień 2018 - kliknij

Następna pielgrzymka - kwiecień 2019 - informacje w  późniejszym terminie

2013-2018 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 07:35
Projekt i wykonanie: Bednarek Media