"Tajemnica Niepokalanego Poczęcia największą                    tajemnicą czasów ostatecznych"

 

Konferencja ks. Dominika Chmielewskiego SDB wygłoszona 14 września 2015 podczas IV Forum Charyzmatycznego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Lombard, Chicago.


  "Piękno Maryi naszym pięknem w Niebie"

 

Konferencja ks. Dominika Chmielewskiego SDB wygłoszona 15 września 2015 podczas IV Forum Charyzmatycznego w w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Lombard, Chicago.


«JEJ DUSZA UKAZUJE SIĘ PIĘKNA I NIESKALANA, JAKĄ BYŁA W ZAMYŚLE OJCA»  Księga I, 8.

Aby stać się Ciałem, potrzebowałem Matki. Ponieważ jednak byłem Bogiem, trzeba było, aby jedynym Moim Ojcem był tylko Bóg. I tak Bóg w Swoim odwiecznym Umyśle stwarza Sobie Oblubienicę i mówi do Niej: „Pójdź ze Mną. Stań u Mego boku i patrz, co stwarzam dla Naszego Syna. Patrz i raduj się, odwieczna Dziewico, wieczna Dziecino!
Niech Twój uśmiech napełnia radością najwyższe niebo, niech podaje aniołom ton i niech uczy Raj niebiańskiej harmonii.
Patrzę na Ciebie i widzę, jaka będziesz, o Niewiasto Niepokalana, która teraz jesteś w Moim umyśle tylko wyobrażeniem duchowym, w którym mam upodobanie. Patrząc na Ciebie , daję morzu i niebu lazur Twoich oczu, a świętemu zbożu na chleb – kolor Twoich włosów. Twoją biel daję liliom, a Twój róż – kwiatom róży.
Daję jej też jedwabistość Twojej skóry. Na wzór Twych drobnych zębów stwarzam perły, a patrząc na Twe usta, stwarzam słodkie truskawki.
Wkładam w gardło słowika nuty Twoich pieśni, a synogarlicy – Twój płacz. Czytając w Twoich przyszłych myślach i słuchając bicia Twego serca, tworzę Sobie wzorzec, według którego stwarzam świat. Pójdź, Moja Radości, miej ciała niebieskie za zabawkę tak długo, aż w Moim umyśle zobaczę Cię jako rozradowaną nimi i tańczącą światłość. Niech wywołują Twój uśmiech.
Załóż więc Sobie wieniec z gwiazd i gwiezdne naszyjniki, połóż księżyc pod Swoje miłe stopy, otocz się gwiezdną szarfą Drogi Mlecznej. Dla Ciebie są gwiazdy i planety. Pójdź i raduj się patrzeniem na kwiaty, które będą zabawką dla Twojego Dziecka i wezgłowiem dla Syna Twojego łona.
Chodź zobaczyć, jak stwarzam owce i jagnięta, orły i gołębice. Bądź blisko Mnie, kiedy stwarzam czasze mórz i rzek, kiedy wznoszę góry i maluję je śniegiem i lasami, zasiewając równocześnie zboża i drzewa, i winorośle. Bądź przy Mnie w Moim umyśle, kiedy stwarzam oliwkę dla Ciebie, Moja Pełna Pokoju, i winny krzew dla Ciebie, Moja Latorośli, która będziesz nosiła Eucharystyczne Grono.
Biegnij, podążaj, raduj się, o Piękna Moja, o Matko Mego Syna, Królowo Mego Raju, Miłości Twego Boga, Kochająca w pełni. Przygotuj do miłowania Mnie cały świat, stwarzany z godziny na godzinę i piękniejący dzięki Twemu uśmiechowi.” A widząc przez Swą wszechwiedzę Grzech i patrząc na Tę bez Grzechu mówi Jej:
 

„Pójdź do Mnie, Ty która wymazujesz gorycz nieposłuszeństwa ludzkiego, nierządu człowieka z szatanem i ludzkiej niewdzięczności.  Ja sam wezmę wraz z Tobą odwet na szatanie.”

 

Fragment z pism Marii Valtorty „POEMAT BOGA-CZŁOWIEKA” Napisane 27 sierpnia 1944. A, 3468-3482 

2013-2020 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 00:53
Projekt i wykonanie: Bednarek Media