Dziś 13/03/2016 parafianie i liczni mieszkańcy Melboure upamiętnili Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych. Jest to nasz wyraz hołdu za Ich świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych oraz walk o wolność  obywateli.

W tym roku uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych rozpoczęliśmy Mszą św. w naszym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Artur Botur.

Po jej zakończeniu poczet sztandarowy oraz przedstawiciele licznych organizacji polonijnych w Melbourne udali się na zewnątrz sanktuarium przed wmurowaną tablicą upamiętniającą Bojowników o Wolność, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił Konsul Honorowy Rzeczpospolitej Polskiej dr. G. Łuk-Kozika oraz Prezes Polonijnej Organizacji w Melbourne Marian Pawlik .

Uroczystościom towarzyszył śpiew chóru "Syrena" a wiersze recytował Stanisław Jabłoński. Tuż po przemówieniach zebrani goście dokonali uroczystego złożenia wieńców i kwiatów pod upamiętnającą tablicą.

Na zakończenie ks. Artur odmówił modlitwę a wszyscy wraz z chórem odśpiewali "Hymn Polski"

Końcowym etapem było obejżenie wystawy znaczków o tematyce patriotycznej w salce pod wezwaniem Matki Bożej z Guadalupe.  RH

2013-2020 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 02:11
Projekt i wykonanie: Bednarek Media