Dziś 13/03/2016 parafianie i liczni mieszkańcy Melboure upamiętnili Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych. Jest to nasz wyraz hołdu za Ich świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych oraz walk o wolność  obywateli.

W tym roku uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych rozpoczęliśmy Mszą św. w naszym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Artur Botur.

Po jej zakończeniu poczet sztandarowy oraz przedstawiciele licznych organizacji polonijnych w Melbourne udali się na zewnątrz sanktuarium przed wmurowaną tablicą upamiętniającą Bojowników o Wolność, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił Konsul Honorowy Rzeczpospolitej Polskiej dr. G. Łuk-Kozika oraz Prezes Polonijnej Organizacji w Melbourne Marian Pawlik .

Uroczystościom towarzyszył śpiew chóru "Syrena" a wiersze recytował Stanisław Jabłoński. Tuż po przemówieniach zebrani goście dokonali uroczystego złożenia wieńców i kwiatów pod upamiętnającą tablicą.

Na zakończenie ks. Artur odmówił modlitwę a wszyscy wraz z chórem odśpiewali "Hymn Polski"

Końcowym etapem było obejżenie wystawy znaczków o tematyce patriotycznej w salce pod wezwaniem Matki Bożej z Guadalupe.  RH

PAŻDZIERNIK MIESIĄCEM RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO ...kliknij

PLANOWANA WYCIECZKA I PIELGRZYMKA 2019

Wycieczka do Nowej Zelandii

Polskie Biuro" GreenLite Travel" w Auckland, w dniach 25.01 do 04.02. 2019 dla Seniorów w Melbourne, organizuje wycieczkę do Nowej Zelandii

 

Program wycieczki do pobraniakliknij

Pamphlet wycieczki - kliknij

 

Pielgrzymka do Matki Bożej z Guadalupe z zwiedzaniem Meksyku

Marzec 2019  - Informacje w późniejszym terminie

2013-2018 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 10:37
Projekt i wykonanie: Bednarek Media