WIZYTA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY W AUSTRALII I NOWEJ ZELANDII.

Dnia 7 pazdziernika 2016r w Święto Matki Bożej Różańcowej w naszym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbył się coroczny zjazd kółek różańcowych z całej Wiktorii.

Uroczystości rozpoczęły się odmówieniem Różańca św. przed wystawionym Najświętrzym Sakramentem. Następnie wierni wraz z księżmi zebrali się na zewnątrz Sanktuarium , które Metropolita Melbourne ks. abp Denis Hart w Roku Miłosierdzia naznaczył Kościołem Stacyjnym.

Po odmówieniu modlitwy wszyscy przekroczyli Drzwi Sanktuarium aby skorzystać z możliwości uzyskania odpust zupełny dla siebie, lub kogoś zmarłego.

Mszę św. pod przewodnictwem Prowincjała Księży Chrystusowców ks. Przemysława Karasiuka celebrowało dziewięciu księży. Ewangelię czytał Lektor Polskiej Misji Katolickiej na Australię i Nową Zelandie ks. Wiesław Słowik. Płomiene kazanie wygłosił ojciec Albert Waśniowski.

Po Mszy św. wszyscy udali się do Domu Polskiego "Syrena" na poczęstunek.

W każdej polskiej współnocie parafialnej na terenie Melbourne a jest ich trzynaście, tętnią życiem modlitewne Kółka Różańcowe, które nazywa się także różami różańcowymi.

Celem tych małych, religijnych stowarzyszeń jest życie duchem modlitwy różańcowej. Wyrobienie doskonalszego życia wśród jego członków; wykonywanie dzieł pobożności i miłości chrześcijańskiej i pomnożenie kultu publicznego.

Każdy człowiek pobożnie odmawiający Różaniec Święty dostępuje także pewnych korzyści płynących z jego odmawiania we wspólnocie, np. ci, którzy się modlą Różańcem, zostaną wysłuchani, zostaną zachowani od nagłej, niespodziewanej śmierci, grzesznicy nawrócą się, itd.

RH

         W dniach od 24 - 26 sierpnia 2018 w naszym Sanktuarium odbędzie się 4-ta Apostolska Konferencja Miłosierdzia dla mieszkańców Australii i Oceanii -  kliknij

PLANOWANE WYCIECZKI I PIELGRZYMKI 2018, 2019

Wycieczki do Nowej Zelandii

Polskie Biuro" GreenLite Travel" w Auckland, organizuje dla Seniorów w Melbourne, wycieczki do Nowej Zelandii

Termin pierwszej wycieczkikliknij

Termin drugiej wycieczki - kliknij

 

Pielgrzymki do Meksyku

Polskie Biuro "Destino Mexico" w Meksyku dla Polonii w Australii organizuje pielgrzymki do Matki Bożej z Guadalupe

Pielgrzymka ang. języczna  - wrzesień 2018 - kliknij

Następna pielgrzymka - kwiecień 2019 - informacje w  późniejszym terminie

2013-2018 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 07:35
Projekt i wykonanie: Bednarek Media