Dnia 7 pazdziernika 2016r w Święto Matki Bożej Różańcowej w naszym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbył się coroczny zjazd kółek różańcowych z całej Wiktorii.

Uroczystości rozpoczęły się odmówieniem Różańca św. przed wystawionym Najświętrzym Sakramentem. Następnie wierni wraz z księżmi zebrali się na zewnątrz Sanktuarium , które Metropolita Melbourne ks. abp Denis Hart w Roku Miłosierdzia naznaczył Kościołem Stacyjnym.

Po odmówieniu modlitwy wszyscy przekroczyli Drzwi Sanktuarium aby skorzystać z możliwości uzyskania odpust zupełny dla siebie, lub kogoś zmarłego.

Mszę św. pod przewodnictwem Prowincjała Księży Chrystusowców ks. Przemysława Karasiuka celebrowało dziewięciu księży. Ewangelię czytał Lektor Polskiej Misji Katolickiej na Australię i Nową Zelandie ks. Wiesław Słowik. Płomiene kazanie wygłosił ojciec Albert Waśniowski.

Po Mszy św. wszyscy udali się do Domu Polskiego "Syrena" na poczęstunek.

W każdej polskiej współnocie parafialnej na terenie Melbourne a jest ich trzynaście, tętnią życiem modlitewne Kółka Różańcowe, które nazywa się także różami różańcowymi.

Celem tych małych, religijnych stowarzyszeń jest życie duchem modlitwy różańcowej. Wyrobienie doskonalszego życia wśród jego członków; wykonywanie dzieł pobożności i miłości chrześcijańskiej i pomnożenie kultu publicznego.

Każdy człowiek pobożnie odmawiający Różaniec Święty dostępuje także pewnych korzyści płynących z jego odmawiania we wspólnocie, np. ci, którzy się modlą Różańcem, zostaną wysłuchani, zostaną zachowani od nagłej, niespodziewanej śmierci, grzesznicy nawrócą się, itd.

RH

Jezus Chrystus, Pan historii, trzyma przyszłość otwartą, dla szlachetnych i wolnych decyzji tych wszystkich, którzy przyjmując łaskę dobrego natchnienia zaangażują się w stanowcze działania na rzecz sprawiedliwości, miłości odznakiem pełnego szacunku dla prawdy i dla wolności.

Jan Paweł II  - Akt europejski

2013-2018 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 05:08
Projekt i wykonanie: Bednarek Media