Rekolekcje Wielkopostne 26 - 29 marzec 2017 ...

...głosił nam przybyły z Polski ks. Zbigniew Rakiej - SChr.

Poniżej zamieszczamy pliki dźwiękowe z nauk rekolekcyjnych. Zachęcamy, aby jeszcze raz wsłuchać się w skierowane do nas słowo.

Natomiast dla osób, które w żaden sposób nie mogą uczestniczyć w rekolekcyjnym przygotowaniu do Wielkanocy, niech te nauki choć w niewielkim stopniu będą pomocą.

                                   Po­słu­chaj­my ich raz jesz­cze.

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa - zakończenie

 

Ks. Zbigniew Rakiej był Wikariuszem Generalnym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu a obecnie jest Superiorem w Domu Rekolekcyjnym w Częstochowie.

Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele od wieków – aktem duchowych ćwiczeń.

Dlatego rekolekcje odprawiają wszyscy: papież, biskupi, kapłani, zakonnicy i zakonnice, małżonkowie, rodzice, dziadkowie, studenci, uczniowie, osoby chore i niepełnosprawne, osoby samotne i rozwiedzione…

Kościół naucza i przygarnia wszystkie owieczki rozproszone na całym świecie. Podczas rekolekcji wielkopostnych trzeba „załatwić” wiele spraw nie tylko z Bogiem, ale i ze współmałżonkiem, z rodzicami, z dziećmi i bliźnimi. Rekolekcje są po to, aby wyprostować to wszystko, inaczej zmarnujemy dni, które zostały nam dane na uleczenie duszy.

Naprawdę warto wybrać się na wielkopostne ćwiczenia duchowe, by za Julianem Tuwimem zawołać:

 

Jeszcze się kiedyś rozsmucę,

Jeszcze do Ciebie powrócę,

Chrystusie.

 

Jeszcze tak strasznie zapłaczę,

Że przez łzy Ciebie zobaczę,

Chrystusie…

 

I z taką wielką żałobą Będę się

żalił przed Tobą,

Chrystusie,

 

Że duch mój przed Tobą klęknie

I wtedy serce mi pęknie,

Chrystusie…

2013-2020 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 00:58
Projekt i wykonanie: Bednarek Media