Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w naszym Sanktuarium

W niedzielę 19 sierpnia 2018, Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką uczestniczył we Mszy Św. w Świątyni Miłosierdzia Bożego w Keysborough. Była to pierwsza wizyta Prezydenta Polski w Australii. Mszy Św. przewodniczył Ks. Wiesław Słowik - Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Australii i Nowej Zelandii.

Świątynia wypełniła się po brzegi. Nawet zapowiadane ulewne deszcze ustały. Dwunastu księży, z różnych ośrodków polonijnych w Melbourne koncelebrowało Msze Św. W homilii Ks. Tadeusz Przybylak, prowincjał księży Chrystusowcow na Australię i Nowa Zelandię, przedstawił zarys historyczny emigracji Polaków w Australii, pokazał jak ważna jest świątynia dla Polaków na emigracji, nawiązał do 100 lecia odzyskania niepodległości Polski i życzył wszystkim Polakom w Polsce i zagranica, oraz Rządowi polskiemu żeby prawo było prawe a sprawiedliwość sprawiedliwa.

Po Mszy Św Pan Prezydent odznaczył zasłużonych działaczy polonijnych z Melbourne. W swoim wystąpieniu Pan Prezydent Andrzej Duda wyraził wdzięczność dla Polaków żyjących na Antypodach za kultywowanie tradycji polskich, utrzymywanie języka.Pan Prezydent zaprosił Polaków do Polski, która się zmienia, ludziom żyje się coraz lepiej, jest coraz piękniejsza i bogatsza.

Następnie para prezydencka spotkała się z parafianami i Polakami mieszkającymi w Melbourne oraz z licznymi dziećmi.

Podczas tego spotkania jeden parafianin z swoim wnuczkiem trzy letnim Patrykiem w imieniu Ogniwa Miłosierdzia wręczył Prezydentowi skóre z kangura oraz bumerang życząc aby ten bumerang wypełnił swoją powinność i sprawił aby Pan Prezydent przybył ponownie do nas w swojej następnej kadencji prezydenckiej.

Wszyscy uczestnicy tej uroczystości pragną powiedzieć parze prezydenckiej po prostu 'Dziekujemy’ za ten bezpośredni kontakt po części oficjalnej, za ciepłe słowa, za wspólne zdjęcia, za uściski, ten dzień pozostanie na długo w pamięci naszej Polonii z Melbourne. 

Nasze Sanktuarium w darze od Pana Prezydenta otrzymało złotą patenę. Bardzo dziękujemy.

Następnie para prezydencka udała się na koncert "W Hołdzie Wolności" z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości a później samolotem Premiera Australii odlecieli do Kanbery

 

2013-2020 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 21:08
Projekt i wykonanie: Bednarek Media