Transmisje Mszy Św. z Polski - na żywo

 

Wieczysta Adoracjia Najświętrzego Sakramentu w Niepokalanowie - na żywo

"Teraz jest czas na miłosierdzie", pod tym hasłem 24-26 sierpnia 2018 w naszej Świątyni Miłosierdzia Bożego w Keysborough odbył się 4-ty Apostolski Kongres Miłosierdzia na Australię i Oceanię w którym uczestniczyli mieszkańcy Filipin, Fidzi ,Samoa, Tonga, Papua Nowa Gwinea, Nowej Zelandii  i Australii.

Oficjalne otwarcie kongresu rozpoczęło się uroczystą koncelebrowaną Mszą św. której przewodniczył Kard. Mafi z Tonga w asyscie abp. Alapati z Samoa wraz z abp. Grusas z Litwy oraz ośmioma księżmi, wśród nich ks. Rory Morrissa z Nowej Zelandii, ks.Gabriel Cillo z USA, ks.Dariusz Drzewiecki z Filipin.

Głównym celem tego Kongresu jest refleksja i krzewienie idei o Miłosierdiu Bożym a także uczczenie urodzin św. Faustyny przypadające na 25 sierpnia.

Liczni prelegenci prowadzili, konferencje, dyskusje, refleksje, modlitwy i rozważania koncentrując się na źródle nadziei w Miłosierdziu. Abp Grusas z Wilna zapoznał wszystkich z spowiednikiem s. Faustyny bł. ks. Michałem Sopoćko oraz  historią obrazu "Jezu Ufam Tobie" a także z losami tego obrazu które przeplatały się z wydarzeniami w Europie w latach 30- tych ubiegłego wieku.  Z przemieszczaniem się tego obrazu jak i rozpowszechnianiem Święta Miłosierdzia którym zajmował się sam Jezus.Wieść o Jezusie Miłosiernym i Faustynie jego sekretarce dotarła do niemal że wszystkich krajów świata.

Ku uciesze Polaków jedna z osób przybyłych na Konferencje była pani Rita Tamasunienie z Litwy, mówiąca pięknie po Polsku, członek Litewskiego Parlamentu.

Świątynia wypełniła się wiernymi po brzegi. Uroczystości towarzyszyły chóry z Samoa i Tonga. Koncert uświetnił muzycznie Gary Pinto utalentowany muzyk ze świetnym głosem, którego Pan Jezus doświadczył i powołał.

Organizacją i prowadzeniem tego wyjątkowego przedsięwzięcia jak zwykle zajął się John Canavan - Dyrektor 'Divine Mercy Publications' w Melbourne.

Godzina Miłosierdzia przed Najświętrzym Sakramenyem (3pm) zjednoczyła obecnych na Kongresie we wspólnej a jednocześnie indywidualnej modlitwie.

Kongres jest też okazją do podziękowania Bogu za dwoje apostołów, Św Faustyne i Św Jana Pawła którzy jako iskry rozsiali po całym świecie kult Bożego Miłosierdzia.

Na zakończenie Kongresu który przynosi wielkie duchowe owoce Abp Alapati zachęcił nas abyśmy poświęcili się krzewieniu i szerzeniu Miłosierdzia Bożego i zaprosił nas na następny Kongres który odbędzie się w sierpniu 2020 r. w stolicy Samoa - Apia.

JEZU UFAM TOBIE

JESUS I TRUST IN YOU

                                                                                

Radosne zakończenie Kongresu - Video  -  kliknij

Program i informacje  -  kliknij

2013-2020 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 08:15
Projekt i wykonanie: Bednarek Media