Awanse oficerskie dla naszych księży.

To niecodzienne wydarzenie miało miejsce w naszym Sanktuarium 18 pazdz. 2018 podczas wieczornej Mszy św. Rektor Polskiej Misji Katolickiej na Australie i Nową Zelandie ks. Wiesław Słowik SJ i ks. Ignacy Smaga SChr zostali awansowani do stopnia podporucznika Wojska Polskiego.

Nominacje oficerskie z woli zwierzchnika Polskich Sił Zbrojnych podpisane przez Prezydenta Andrzeja Dude wręczył Attache Obrony Płk. Leszek Słomka wraz z Honorowym Konsulem Generalnym RP w Melbourne dr Łuk - Kozika.

Płk Leszeka Słomka w swoim okolicznościowym przemówieniu wspomniał iż służba wojskowa przez system komunistyczny była narzędziem do łamania charakterów aby zniechęcić młodych męzczyzn którzy wybrali kapłąństwo. Te nominacje są jako zadość uczynienie dla księży którzy nie dali się złamać uwczesnemu systemowi.

Wspomniał że w Polsce wejdzie taki temin jako "kapłani niezłomni, nieulegli " wskazując naszych nominatów, którym pogratulował awansów.

Po otrzymaniu oficerskich awansów, Księża podzielili się swoimi krótkimi przeżyciami z wojska, a liczni wierni zaśpiewali -"Życzymy, życzymy i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi"

2013-2020 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 05:10
Projekt i wykonanie: Bednarek Media