Adwent 2018 w Keysborough Australia.

Trzy dni adwentowych refleksji z Ojcem Stanisławem Smolczewskim SJ, pracującym od 1991 na Ukrainie. Było to już drugie spotkanie, po raz pierwszy Ojciec Stanisław wygłosił w Keysborough Rekolekcje Wielkopostne sześć lat temu. Dziękujemy za te, tak pobudzające do refleksji i działania nauki. Przez trzy dni Ojciec Stanisław wskazał przykłady do naśladowania, żeby realizować w życiu: Dobroć i Miłosierdzie Odpowiedzialność za innych i za siebie Męstwo i odwagę Św. Mikołaj Biskup i jego dbałość o ludzi w potrzebie, Św. Królowa Jadwiga i jej chęć pomagania biednym, oraz Św. Brat Albert -Adam Chmielowski i jego bezinteresowne i całkowite oddanie ubogim, są przykładem tego miłosierdzia o jakie prosi nas Św. Faustyna patronka naszej Świątyni.

Wiemy, że Nowo narodzony Jezus zapyta nas czy jesteśmy miłosierni i dostrzegamy Jezusa w naszych bliźnich. Święty Józef opiekun Jezusa i Maryi, Ojciec Kolbe, który oddał życie za współwięźnia oraz nasz Święty Papież Jan Paweł II, to przykłady wielkiej odpowiedzialności za ludzi, których Pan Bóg postawił nam na naszej drodze. Przykładem męstwa i odwagi są: Św. Jan Chrzciciel, który nie bał się upomnieć Króla Heroda, a żołnierzy i celników nawoływał żeby byli uczciwi w swojej pracy. Św. Stanisław Szczepanowski Biskup, też miał odwagę wstawiać się za walczącymi w wojnach żołnierzami do Króla, co przepłacił własnym życiem. Błogosławiony Ks Jerzy Popiełuszko nauczał jak Zło trzeba Dobrem zwyciężać i też przepłacił swoje nauczanie życiem.

Oni nastawiali swoje piersi a nie cudze! To przykłady Męstwa i Odwagi wynikające nie z przemocy ale z Miłości. Ojciec Stanisław nawołuje żeby zapamiętać, że Jezus przyszedł, przychodzi codziennie i kiedyś przyjdzie jako sędzia sprawiedliwy. Przychodzi do nas codziennie w głodnych, spragnionych, nagich, więźniach, bezdomnych. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte, żeby go dostrzec i zaprosić do naszego serca tu i teraz mówiąc Panie Jezu Ufam Tobie.

Dziękujemy Ojcu Stanisławowi za te złote „instrukcje” adwentowe. Ojcu Stanisławowi życzymy wiele radości w pracy na Ukrainie, sukcesów w wykończeniu kościoła pw. Serca Jezusowego w Czerniowcach.

Jak dokuczy mu ukraińska zima i obowiązki, zapraszamy do nas na następne gorące Boże Narodzenie w Australii. Ksiądz Artur Botur, Rektor Sanktuarium w Keysborough zaprasza w soboty na poranne Godzinki i Msze Roratnie, które wprowadzają parafian w nastrój oczekiwania na narodziny naszego Zbawcy.

W Keysborough 12 grudnia 2018 roku o godz 19:00 ponownie poleciliśmy Matce Bożej z Guadalupe w dniu jej święta nasze intencje i modlitwy. Wspominaliśmy nasze pielgrzymki do Meksyku, a przede wszystkim Msze Sw w Sanktuarium, modlitwy na codziennych Mszach Świętych. To co najbardziej zapamiętaliśmy z naszych pielgrzymek to wysłuchane modlitwy, niesamowity kult Św. Jana Pawła II, kult Miłosierdzia Bożego no i ten przecudowny obraz z 1531 roku, w którym kryje się tyle tajemnic. Niezapomniane chwile poznawania kultury, kuchni, sztuki i tradycji i historii meksykańskiego narodu.

2013-2020 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 04:23
Projekt i wykonanie: Bednarek Media