Parafialne Święto Miłosierdzia Bożego

 

                                                                                

 

Jako wspólnota parafialna od Wielkiego Piątku poprzez Nowennę przygotowywaliśmy się do odpustowego Święta Bożego Miłosierdzia. Uroczystą Mszę św. rozpoczął i przybyły z Poznania Ks. Zbigniew Rakiej i Rektor naszego Sanktuarium Ks. Kamil Żyłczyński. Wysłuchaliśmy wspaniałej homilii wygłoszonej przez ks. Zbigniewa w której nawiązał do dzisiejszej Ewangelii.

Po Mszy św. posililiśmy się na parafialnym pikniku przygotowanym przez nas samych.

Następnie w Godzinie Miłosierdzia przed wystawionym Najśiętrzym Sakramentem modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia , prosząc o miłosierdzie dla nas, dla naszych rodzin i całego świata, dołączając intencje z którymi przybyliśmy, pomni na słowa Jezusa który powiedział " O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę. Dz 848. "Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją" Dz1731

Na zakończenie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego zostaliśmy pobłogosławieni Najświętrzym Sakramentem i w pełni nasyceni pokarmem duchowym i fizycznym udaliśmy się do domów.

Pragnę, - powiedział Pan Jezus – aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Dusze giną mimo mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest Święto Miłosierdzia mojego. Jeżeli nie uwielbią miłosierdzia mojego zginą na wieki" /Dz. 699/. Wielkość tego święta mierzy się miarą niezwykłych obietnic "Kto w tym dniu przystąpi do Źródła Życia – powiedział Chrystus – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego;... Niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby jej grzechy były jako szkarłat" /Dz. 699/.

2013-2020 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 23:38
Projekt i wykonanie: Bednarek Media