Dnia 18 czerwca 2019 r. w szpitalu w Sydney odszedł do wieczności śp. ks. IGNACY SMAGA, nasz wieloletni duszpasterz.

 

Uroczystość pogrzebowa odbyła  się o godz. 10.30 w poniedziałek 24 czerwca 2019 w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski w Marayong/Sydney.

 

Dla osób które nie udały sie  na pogrzeb ks. Ignacego do Sydney w naszym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia 24 czerwca o godz. 11.00 odprawiona została Msza św. żałobna w intencji zmarłego naszego wieloletniego pasterza ks. Ignacego.

Licznie zebrani parafianie różnych narodowości jako jedna rodzina współuczestniczyli w tym żałobnym nabożeństwie, dziękując Bogu za Jego wieloletnią posługe kapłańską podczas której udzielał nam Sakramentów Św., karmił nas Ciałem i Krwią Chrystusową, był dla nas prawdziwym przyjacielem i pasterzem dusz, pełnym entuzjazmu i dobroci.

 

 

                                                                Posyłam Was na prace bez nagrody...

 

                        WSPOMNIENIE KS. IGNACEGO  -  pobierz - kliknij

 

Ks. Ignacy Smaga, urodził się 2 kwietnia 1945 r. w Trzetrzewiniew powiecie Nowy Sącz. Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił 14 sierpnia 1963 r. Święcenia kapłańskie otrzymał 20 maja 1971 r. z rąk ks. abpa Antoniego Baraniaka w Poznaniu.

Od 1974 r. był duszpasterzem Polaków w Australii i Nowej Zelandii. Swoją posługe kapłańską wykonywał w: Bankstown, Geelong, Bowen Hills, Wellington NZ, Marayong a od 2001 r. w Keysborough.

Pomimo poważnego problemu zdrowotnego był czynny w służbie kapłańskiej i służył wiernym podczas nabożeństw i w konfesjonale. 

 

Nominacja wojskowa ks. Ignacego Smagi  -  kliknij

Odznaczenie państwowe ks. Ignacego Smagi  -  kliknij

 

 

Mszy św pogrzebowej w Marayong przewodniczył ks Kamil Żyłczyński, homilie wygłosił ks. Antoni Dudek, uroczystość na cmentarzu prowadził ks. Artur Botur. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyło 17 księży oraz liczni wierni wśród nich grupa naszych parafian z Keysborough.

Msza św. pogrzebowa w Keysborough

 

you tube  Wspomnienie o księdzu Ignacym Smadze.

2013-2020 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 01:08
Projekt i wykonanie: Bednarek Media