Transmisje Mszy Św. z Polski - na żywo

 

Wieczysta Adoracjia Najświętrzego Sakramentu w Niepokalanowie - na żywo

                      DROGA KRZYŻOWA

                 NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA

Jedną z form pobożności chrześcijańskiej jest nabożeństwo drogi krzyżowej. Należy ono do najbardziej rozpowszechnionych w Kościele nabożeństw pasyjnych, ale także chętnie odprawiane jest przez wiernych w ciągu całego roku liturgicznego.

 

 

Istotą odprawiania nabożeństwa drogi krzyżowej jest upamiętnienie przejścia Jezusa ulicami Jerozolimy z pretorium Piłata, gdzie wydano wyrok, na Golgotę, gdzie Go ukrzyżowano. Polega ono na rozważaniu Jego męki w połączeniu z pokonywaniem symbolicznej trasy wyznaczonej przez stacje.

 

       

Droga Krzyżowa

  Wisi na Krzyżu   O Krwi Najdroższa

 

Odprawianie drogi krzyżowej ma wielkie znaczenie dla życia duchowego chrześcijanina, bowiem wartość tego nabożeństwa płynie z faktu, że jest ono rozważaniem kulminacyjnego etapu życia Chrystusa. Pozwala ono zagłębić się w sens i bogactwo Jezusowej ofiary miłości, pomaga uświadomić nam miłość i dobroć Boga. Jest także okazją do szczerego żalu za popełnione przez nas grzechy, za które Chrystus zapłacił najwyższą cenę - własne życie.

  

                            Męka i śmierć Jezusa wg bl. Katarzyny Emmerich

 

Droga krzyżowa jest dla chrześcijanina prostą i pewną drogą prowadzącą do Boga. Domaga się od człowieka podjęcia decyzji niesienia (każdego dnia), na wzór Chrystusa, krzyża codziennych zadań i obowiązków. „Jeśli, kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje” (Mk. 8,34). Pamiętajmy, że nie jesteśmy na tej drodze sami. Nieustannie jest z nami Chrystus. Z Jego drogi krzyżowej mamy czerpać siły na każdy dzień naszego dążenia do celu, jakim jest zbawienie - szczęście wieczne.

 

   On My Father's Side - piękna piosenka o  Jezusie

 

2013-2020 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 08:11
Projekt i wykonanie: Bednarek Media