WIZYTA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY W AUSTRALII I NOWEJ ZELANDII.

Święto Chrystusa Króla

W niedzielę 25 Listopada o godz. 11.00 jak co roku odbyła się uroczysta Msza św. z okazji Święta Chrystusa Króla który jest patronem Księży Chrystusowców i Sióstr Misjonarek Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Wszyscy duszpasterze pracujący w Sanktuarium, siostry jak i licznie zgromadzeni wierni wspólnie wpatrywali się na Liturgii w królewskość Chrystusa. To jedyny w rodzaju taki dzień, w którym zauważamy, że obok tego, iż Jezus jest naszym bratem i miłosiernym ojcem to również jest Królem i Panem całego wszechświata. Ponadto w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego króluje jako Król Miłosierdzia, gdyż obraz Miłosierdzia Bożego nosi właśnie taki tytuł.

Po Mszy św. odbyła się uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, w której niesione były także chorągwie, figura Pani Fatimskiej, feretron niesiony przez młodzież z Łowicza i obraz Miłosierdzia Bożego. Po procesji świętowanie przeniosło się na zewnątrz kościoła, gdzie przepiękna pogoda ubogaciła przygotowany przez grupę kawiarni Sanktuarium wspaniały piknik z zestawami obiadowymi, które cieszyły się sporym zainteresowaniem.


 

 

         W dniach od 24 - 26 sierpnia 2018 w naszym Sanktuarium odbędzie się 4-ta Apostolska Konferencja Miłosierdzia dla mieszkańców Australii i Oceanii -  kliknij

PLANOWANE WYCIECZKI I PIELGRZYMKI 2018, 2019

Wycieczki do Nowej Zelandii

Polskie Biuro" GreenLite Travel" w Auckland, organizuje dla Seniorów w Melbourne, wycieczki do Nowej Zelandii

Termin pierwszej wycieczkikliknij

Termin drugiej wycieczki - kliknij

 

Pielgrzymki do Meksyku

Polskie Biuro "Destino Mexico" w Meksyku dla Polonii w Australii organizuje pielgrzymki do Matki Bożej z Guadalupe

Pielgrzymka ang. języczna  - wrzesień 2018 - kliknij

Następna pielgrzymka - kwiecień 2019 - informacje w  późniejszym terminie

2013-2018 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 12:04
Projekt i wykonanie: Bednarek Media