Święto Chrystusa Króla

W niedzielę 25 Listopada o godz. 11.00 jak co roku odbyła się uroczysta Msza św. z okazji Święta Chrystusa Króla który jest patronem Księży Chrystusowców i Sióstr Misjonarek Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Wszyscy duszpasterze pracujący w Sanktuarium, siostry jak i licznie zgromadzeni wierni wspólnie wpatrywali się na Liturgii w królewskość Chrystusa. To jedyny w rodzaju taki dzień, w którym zauważamy, że obok tego, iż Jezus jest naszym bratem i miłosiernym ojcem to również jest Królem i Panem całego wszechświata. Ponadto w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego króluje jako Król Miłosierdzia, gdyż obraz Miłosierdzia Bożego nosi właśnie taki tytuł.

Po Mszy św. odbyła się uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, w której niesione były także chorągwie, figura Pani Fatimskiej, feretron niesiony przez młodzież z Łowicza i obraz Miłosierdzia Bożego. Po procesji świętowanie przeniosło się na zewnątrz kościoła, gdzie przepiękna pogoda ubogaciła przygotowany przez grupę kawiarni Sanktuarium wspaniały piknik z zestawami obiadowymi, które cieszyły się sporym zainteresowaniem.


 

 

2013-2020 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 01:53
Projekt i wykonanie: Bednarek Media