WIZYTA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY W AUSTRALII I NOWEJ ZELANDII.

Apostolski Kongres Bożego Miłosierdzia w naszym Sanktuarium

W niedzielę 14 października w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough zakończył się trwający trzy dni  Kongres Bożego Miłosierdzia.

Kongres stanowił etap przygotowawczy do III Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia, który odbędzie się w Bogocie, stolicy Kolumbii w 2014 roku. Zorganizowany został przez Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough i Wydawnictwo Bożego Miłosierdzia z Camberwell pod honorowym patronatem prowincji księży Chrystusowców w Australii i Nowej Zelandii. Otrzymał błogosławieństwa miejscowego biskupa abpa Denisa Harta, metropolity Melbourne, kardynała Christophera Schonborna, metropolity Wiednia, kardynała Stanisława Dziwisza, metropolity Krakowa oraz pozdrowienia od Ojca świętego Benedykta, przekazane przez Nuncjaturę Apostolską w Kanberze.

W Kongresie jako prelegenci udział wzięli m. in. abp Alapati Mataeliga, metropolita Samoa Apia, Fr Seraphim Michalenko z narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w USA, postulator w procesie kanonizacyjnym św. Faustyny, Fr Joseph Roesch, prezenter amerykańskiej katolickiej telewizji EWTN, ks. prof. dr hab. Jan Machniak, rektor Akademii Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach, kierownik Katedry Duchowości Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, autor wielu książek z dziedziny teologii duchowości, postulator w procesie nadania św. Faustynie tytułu Doktora Kościoła, siostry Ceterina i Gaudia (USA) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, tego samego, do którego należała św. Faustyna. Na Kongresie zbierane były podpisy pod petycją do Ojca świętego o nadanie św. Faustynie tytułu Doktora Kościoła. Tradycją każdego kongresu jest przekazanie na końcu tzw. Ognia Miłosierdzia. Odebrali go przedstawiciele największych grup etnicznych obecnych na Kongresie, a więc polskiej, australijskiej, filipińskiej, wietnamskiej i birmanskiej.

Z serca płynący Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że Kongres odniósł ogromny sukces duchowy i organizacyjny, sponsorom, donatorom, osobom, które się modliły oraz za wzięcie na siebie ciężaru służby kulinarnej rodzinie państwa Sikora i grupie kawiarenkowej Sanktuarium.

ks. Grzegorz Gaweł SChr
Rektor Sanktuarium

         W dniach od 24 - 26 sierpnia 2018 w naszym Sanktuarium odbędzie się 4-ta Apostolska Konferencja Miłosierdzia dla mieszkańców Australii i Oceanii -  kliknij

PLANOWANE WYCIECZKI I PIELGRZYMKI 2018, 2019

Wycieczki do Nowej Zelandii

Polskie Biuro" GreenLite Travel" w Auckland, organizuje dla Seniorów w Melbourne, wycieczki do Nowej Zelandii

Termin pierwszej wycieczkikliknij

Termin drugiej wycieczki - kliknij

 

Pielgrzymki do Meksyku

Polskie Biuro "Destino Mexico" w Meksyku dla Polonii w Australii organizuje pielgrzymki do Matki Bożej z Guadalupe

Pielgrzymka ang. języczna  - wrzesień 2018 - kliknij

Następna pielgrzymka - kwiecień 2019 - informacje w  późniejszym terminie

2013-2018 © Ogniwo Miłosierdzia
Czas 07:35
Projekt i wykonanie: Bednarek Media